Swieta Bozego Narodzenia w angielskiklodzko.pl oraz Wielkiej Brytanii

Moi Drodzy,

U nas już zaczyna robić się świątecznie. Pojawiły się pierwsze dekoracje. Atmosfera zbliżających się świąt sprzyja nauce. Kursanci, czują się zrelaksowani, tematy konwersacji zaczynają dotyczyć samych przyjemności, świąt, atmosfery rodzinnej, tradycji, zwyczajów, planów i marzeń związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.

klasa - swieta

Pewnie zastanawiacie się jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. W Anglii najważniejszym dniem świątecznym jest 25 grudnia, ale dodam, że nie świętuje się tam Wigilii. Gdy nadchodzą święta Anglicy zaczynają dekorowanie swoich domów lub mieszkań. Następnie  na ich kominkach pojawiają się skarpety tzw. Christmas stockings. Wieszając je, liczą , że po przebudzeniu znajdą w nich prezenty. W pobliżu skarpet musi znaleźć się talerzyk z ciastkiem oraz ciepłym mlekiem. Ma być to gest podziękowania dla Świętego Mikołaja (Santa Clause).  Głównym daniem podczas kolacji jest nadziewany indyk podany na pieczonych ziemniakach. Po głównym posiłku nadchodzi czas na Christmas Pudding z suszonymi owocami oraz monetą w środku na szczęście. Anglossaskie Boże Narodzenie nie może odbyć się bez ostrokrzewu, którym często dekoruje się stół oraz jemioły. Dziś jemioła kojarzy nam się głównie z przyjemnym obowiązkiem pocałowania drugiej osoby stojącej pod nią. Tradycja ta jednak miała całkiem inne znaczenie w przeszłości i wywodzi z czasów gdy Wielka Brytania najeżdżana była z wielu stron. ???????????????????????????????Gdy doszło do walki pod drzewem na którym rosła jemioła, powinno się darować życie napastnikowi lub wstrzymać walkę do następnego dnia.

Drugi dzień Świąt to tak zwany Boxing Day, jest to dzień w którym nie powinniśmy szczędzić na napiwkach oraz w którym wręczamy sobie prezenty.

 

 

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>